SEKILAS INFO
05-12-2023
  • 1 tahun yang lalu / Mewujudkan Generasi Cerdas, Unggul, Berakhlak Mulia, Beramal , Peduli Lingkungan dan Budaya
  • 3 tahun yang lalu / Terima Kasih, telah berkunjung ke Website SMA PATRA DHARMA
18
Mar 2019
0

Są one w czołówce wzrostów od początku tego roku, ustępując tylko spółkom surowcowym, ciągniętym przez wzrosty cen surowców. To znaczy nie jest to takie oczywiste, gdyż na przykład ropa Brent zdrożała w tym roku zaledwie o 1%, podobnie jak węgiel, a spółki z WIG Surowce o ponad 32%. W przypadku polskich firm duży wpływ mają czynniki natury politycznej z uwagi na ich strukturę właścicielską, które czasami hamują, a czasami przyśpieszają zmiany Hartowane Brexit nadzieje przeciągnij europejskie zapasy na czerwono ich cen w stosunku do zmian na rynkach surowców. Kończący się właśnie tydzień upłynął pod przemożnym wpływem wyborów. Francuskie wybory prezydenckie to czynnik, który był znany, doszły natomiast wcześniejsze wybory w Wielkiej Brytanii. Premier Theresa May postanowiła wykorzystać dobre notowania swojej partii dla zdobycia większego udziału w Izbie Gmin, co jest rozsądnym posunięciem w obliczu rozpoczętego procesu opuszczania Unii Europejskiej.

fed posiedzenie 14.02

Nastroje na światowych rynkach będą w dużej mierze zależały od tego, czy przecena surowców energetycznych skłoni banki centralne do bardziej gołębiej postawy, na co liczą inwestorzy – mówi Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB. Dużo lepiej wypadł znów indeks sWIG80, chociaż i on nie uchronił się przed przeceną. Nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR . Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną. A ponieważ sytuacja na markecie zaczyna się zagęszczać, (co przewidywałem), teraz mam kasę i mogę sobie pozwalać na LUZ czego innym zaczyna brakować. ( nie pisze tu o skrajnościach, bo to nie jest temat do jakichkolwiek dyskusji).

Skarbiec Alternatywny

Jeszcze wczesnym latem scenariusz, w którym bank centralny Strefy Euro obniża stopy wydawał się bardzo mało prawdopodobny. Obecnie taka opcja zaczyna być brana pod uwagę przez analityków… Becna sytuacja na globalnych rynkach, a zwłaszcza na rynku obligacji, nasuwa pytanie, na ile wiara w powrót inflacji była związana ze wzrostem cen ropy naftowej. Skok notowań z okolic 20 dolarów za baryłkę w pobliże 60 dolarów robił wrażenie i stał się bazą do dynamicznego przyspieszenia szerokich indeksów cen.

Już samo przyznanie, że krokiem wstępnym do reformy podatków musi być zniesienie Obamacare pokazuje, że nowy prezydent USA musi liczyć się z realiami wewnątrz swojej własnej partii. Fakt, że część republikańskich kongresmanów nie zadeklarowała poparcia dla uchylenia ustaw był policzkiem, który Donald Trump otrzymał od swojej własnej partii, czy raczej jej części. Reakcja Nasdaq – co dalej rynków na komunikat po posiedzeniu FOMC była bardzo spokojna, nic zresztą dziwnego, bo ogłoszono właściwie dokładnie to, czego wszyscy się spodziewali. Przedział stóp pozostał na niezmienionym poziomie i podane zostały szczegóły redukcji bilansu, które także nie były zaskakujące. Redukcja będzie polegała na zaprzestaniu zakupów w miejsce zapadających papierów.

fed posiedzenie 14.02

Dane rozczarowujące, jeśli popatrzeć na wyniki IV kwartału, kiedy to roczna dynamika PKB sięgnęła 4,3%… W dzisiejszej publikacji GUS potwierdził dynamikę PKB podaną dwa tygodnie temu. Polski produkt krajowy brutto wzrósł w I kwartale o 3% w stosunku do I kwartału 2015 roku. Przyczyną spowolnienia w stosunku do IV kwartału ubiegłego roku okazały się być inwestycje, które w ciągu roku spadły o 1,4%…

Uważamy, że kierunek dla WIG20 wyznaczy ewentualne wybicie z obecnej konsolidacji, czyli albo poniżej 2150 albo powyżej 2250 pkt. Ekspert XTB zauważa jednak, że od tego czasu amerykańska gospodarka daje oznaki coraz większego przegrzania. W środę po godzinie 13.00 kurs dolara wynosił niecałe 4,10 zł. Widać było tendencję do lekkiego spadku notowań, które jeszcze dzień wcześniej sięgały niemal 4,12 zł.

Skarbiec Alternatywny – podsumowanie tygodnia 08.04.2013 – 12.04.2013 r.

Na krajowym rynku w najbliższych dniach uwagę będą przyciągaćdane o inflacji CPI , która prawdopodobnie przekroczyła 9% r/r w styczniu, a niektóre szacunki rynkowe wskazują na odczyt nawet przekraczający 10%. Ponadto poznamy również dane makroekonomiczne, wśród których PKB za Q4 oraz wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw powinny okazać się interesujące. Zakładamy, że lokalne publikacje będą ciążyły na krótkim końcu krzywej obligacji skarbowych i będą sprzyjały wzrostowi rentowności obligacji 2Y w stronę 4%. W piątek złoty oddał zyski wypracowane we wcześniej cześci tygodnia, tracąc na ostatniej sesji blisko 6 gr wobec euro i prawie 9 gr do dolara. Taki ruch był wynikiem rosnących oczekiwań na mocniejsze podwyżki stóp przez Fed oraz rosnącym zagrożeniem zbrojnego ataku Rosji na Ukrainę w najbliższym czasie. To, że Fed decyduje się na taki krok, może dziwić w sytuacji, gdy gospodarka USA stoi być może u progu recesji , co inwestorzy od tygodni dyskontują sprzedając akcje.

  • W kończącym się właśnie roboczym tygodniu najważniejszym wydarzeniem był powrót obaw przed podwyżkami stóp procentowych w USA.
  • Wydarzeniem ubiegłego tygodnia była konferencja po posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego.
  • A jak wiadomo im bardziej wydłużamy prognozy pogody, tym mniejsza szansa, że się sprawdzą.
  • Potem indeksy za oceanem zanotowały jednak mocne spadki, za czym stała informacja ze strony amerykańskiego doradcy ds.

Kolejne dane okazały się jeszcze bardziej rozczarowujące… W środę wieczorem czasu europejskiego rynki finansowe odetchnęły z ulgą. Fed nie zmienił stóp procentowych, co nikogo raczej nie zaskoczyło i nie był zbyt jastrzębi w przekazie, co było miłym rozczarowaniem. Obawiano się bowiem, że nie tylko grudniowa podwyżka zostanie potwierdzona, ale także pojawi się indykacja serii podwyżek w 2017. W ubiegłym tygodniu świetnie było widać ją na warszawskim parkiecie, nadal w awangardzie były spółki surowcowe, dołączyły do nich spółki przemysłowe, zwłaszcza chemiczne.

W efekcie liczba oczekiwanych przez rynek terminowy aktów restrykcji monetarnej w 2002 r. Rzeczywiście, po dość jasnych sugestiach co do normalizacji Christine Lagarde się wycofała, twierdząc, że pośpieszne podwyższanie stóp zabije odbudowę gospodarki strefy euro. Wzory na rynku forex To raczej nie jest początek bessy, bo nie ma euforii, inwestorzy są ostrożni i świadomi zagrożeń, ale rynek może mieć inne zdanie. Na razie zaostrzenie polityki monetarnej zostało zdyskontowane również przez największe spółki z Nasdaqa i spółki starej ekonomii.

Aktywa funduszy inwestycyjnych (grudzień

Nie można więc wykluczyć, że decyzja FOMC będzie mieć wpływ m.in. „Poza tym uważa się, że EBC zacznie zmiany stóp procentowych od podniesienia stopy depozytowej, wynoszącej obecnie -0,5 proc., o 10 pkt bazowych. Oczywiście, nie brakuje głosów, że Fed zdecyduje się na standardową podwyżkę o 25 pkt. Bazowych, ale jednak większość spodziewa się ruchu o 10 pkt bazowych.

W kwestii naszej niewiedzy na temat długofalowych skutków QE i odchodzenia od niego nic się bowiem nie zmieniło. Na razie jednak rynkom spadł kamień z kolektywnego serca. Zagadka, która od pewnego czasu zaprzątała uwagę rynków finansowych, została rozwiązana. Donald Trump zdecydował, że nowym szefem Fed zostanie Jerome Powell, co było zgodne nie tylko z moimi oczekiwaniami , o czym pisałem tydzień temu. Powell będzie pierwszym od wielu kadencji nie-ekonomistą piastującym to stanowisko.

Dla warszawskiej giełdy był to zdecydowanie dobry tydzień. Po spadkach sprzed dwóch tygodni, ostatnie sesje były bezsprzecznie udane, zwłaszcza czwartkowa, która miała wszelkie znamiona hossy. WIG zyskał 3,2%, przede wszystkim za sprawą dużych spółek. Pierwszy tydzień miesiąca to zwykle posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej.

PKD 28. Produkcja maszyn i urządzeń: ceny spadają z powodu obaw o stan globalnej gospodarki

Korekta, która rozpoczęła się na początku miesiąca swój moment kulminacyjny osiągnęła za oceanem w środę, w Europie spadki trwały jeszcze w czwartek. Piątek przyniósł już solidne wzrosty, zwłaszcza w Europie. Rynki akcji, w większości, w zeszłym tygodniu odrabiały starty z ostatniej korekty. Najlepiej spośród krajów rozwiniętych, radziły sobie Stany Zjednoczone. Co prawda bardzo dobry tygodniowy wzrost w tej grupie odnotowała także Japonia – Nikkei225 zyskał 5,5%, jednak to w USA wzrosty miały najbardziej zrównoważony charakter…

Warto więc jak najefektywniej wykorzystać ten czas – aby cały proces przebiegł sprawnie i efektywnie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie adresu mailowego na wysyłanie kodu rabatowego, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Gdyby oprzeć się na wskazaniach rynku walutowego, po pierwszym szoku w poniedziałek, lepsze wrażenie sprawia euro. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin kurs EUR/USD wzrósł o ponad 1,25%.

Decyzja ta została umotywowana obawami o przedłużający się okres deflacji i możliwość nadmiernego umocnienia się złotego… W czwartek poznamy odczyt inflacji ze strefy Euro za luty bieżącego roku. Równolegle podawany odczyt o bilansie handlowym za styczeń może jeszcze nie oddawać w pełni wpływu waluty na eksport. Wydarzeniem ubiegłego tygodnia była konferencja po posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego. Zgodnie z oczekiwaniami stopy procentowe w Strefie Euro pozostały na niezmienionym poziomie.

Informacja prezesa Banku Rezerwy Saint Louis o gotowości głosowania za podwyższeniem stóp funduszy federalnych od razu o 50 p.b. Jeśli restrykcja monetarna już nie jest w stanie okazywać wsparcia zielonemu, ponieważ jej 6 aktów w 2022 r. Już zostało uwzględnionych w notowaniach dolara, to dalszy spadek indeksów giełdowych USA może utopić “byki”, jeśli chodzi o EURUSD. Jednocześnie dodaje, że to się nie wydarzy, ale można mieć nadzieję na to, iż wreszcie Fed zacznie nieco zmieniać swoją politykę. Ważne były niedawne słowa szefa banku centralnego, który przyznał, że inflacja nie jest tylko przejściowa i to poważniejszy problem.